Home Aktualności Wielka Gra Wodna - Quinctilis A.D. 2014
Wielka Gra Wodna - Quinctilis A.D. 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Fedorowicz Jędrzej Paweł HO   
poniedziałek, 28 lipca 2014 11:30

 

W dniach 8-10.07.2014r. odbył się spływ przygotowawczy przed Eurojamem 1. Drużyny Rawskiej rzeką Pilicą na odcinku Spała - Mysiakowiec.

 

 

We wtorek wczesnym rankiem o godzinie 7:00 naszą przygodę rozpoczęliśmy Mszą Świętą. Następnie wszystkie zastępy udały się do magazynu by dokończyć przygotowania. O godzinie 9:00 pojawił się bus, który miał nas zabrać do Spały, z której mieliśmy rozpocząć spływ.

 

Kiedy dotarliśmy na miejsce rozpoczęło się wielkie  przygotowanie do wejścia na rzekę. O godzinie 10:30 dostaliśmy zadania i rozpoczęliśmy spływ, szyk wyglądał następująco: Niedźwiedź, Ryś i na końcu Dzik. Zastęp Niedźwiedź jako jedyny miał tratwę dzięki czemu spływ był  bardziej ekscytujący. Po dotarciu do Inowłodza zrzuciliśmy się na brzeg i przenieśliśmy łódki do Miejsca, w  którym będziemy spać, które udostępnił nam ksiądz z tamtej Parafii.

 

Po rozpakowaniu rzeczy kucharze zaczęli gotować obiad a reszta zastępu rozkładać namiot i plandeki. Następnie odbyły się warsztaty na temat topografii i pionierki, po których przeszliśmy do działania, musieliśmy zbudować stół z użyciem jak najmniejszej ilości sznurka. O godzinie 18:00 rozpoczęła się Rada Zastępu i Apel Ewangeliczny, następnie przeszliśmy do ogniska. Tematem, na który zastępy musiały zrobić przedstawienie był "Funkcje w zastępie". Po ognisku wszyscy udali się do mycia i spania.

 

W środę dzień rozpoczęliśmy modlitwą i apelem. O Godzinie 8:00 rozpoczęła się Msza Św, następnie zjedliśmy śniadanie i ruszyliśmy w dalszy ciąg trasy, w ten dzień mieliśmy do przepłynięcia  10 km.  Po dotarciu do Mysiakowca rozpoczęliśmy gotować obiad, w między czasie miała się odbyć gra wodna lecz burza niestety pokrzyżowała nam plany więc zajęliśmy się innymi sprawami.

 

O 19:00 zaczęło się przygotowanie kolacji lecz poprzedziło ją ognisko, którego tematem tym razem było „historia Zastępu”.  Na sam koniec  dnia odbyła się wielce oczekiwana przez wszystkich WATRA, jest to ognisko, na którym przez całą noc się zajada słodycze i rozmawia, i w tym czasie właśnie zjedliśmy wcześniej przygotowaną kolację.

 

W czwartek pobudka była o 6:30, następnie apel a potem śniadanie, pakowanie się i załadunek na przyczepkę łódek. Bus był o 9:00 a w Rawie byliśmy około godziny 10:45. Na sam koniec  włożyliśmy wszystko do magazynu, odbył się Apel  końcowy i rozeszliśmy się do domu.

Ten spływ był wielką pomocą w przygotowaniu do wielkiego obozu Eurojam 2014.

Adrian Wolski wyw.